Purito je stále v procesu. Otázky směřujte na email info@purito.cz a nebo na telefonem na Lucku +420 774 616 887.

Jak vyfotit malého nezbedu?

 

Pomocí fotografií lze alespoň na chvíli zastavit čas. A také v něm cestovat zpátky do minulosti. S dětmi to ubíhá všechno mnohem rychleji a  je to s nimi tolik pestré. Velkou spoustu momentů si stojí za to zaznamenat a pamatovat. A následně pak vzpomínky vyvolávat. Nikdy by mě nenapadlo, že budu po šesti letech vytahovat oblečky velikosti 52 a říkat: "Podívej Fanoušku, tááákhle si byl malinký." Samozřejmě se slzami v očích... To přece říkají jenom starý báby. A já mám teprve Kristova léta. Už je to tak, nikdo nemládne. :) 

Jak používáme kostky u nás v Puritu?  

Jedna - pro mě důležitá – poznámka na úvod. Není důležité čím, ale co fotíte. Především byste měli mít z fotografování radost – a tu lze zaznamenat čímkoli. Vezměte do ruky telefon, nebo foťák a kostky, nebo karty od Purita a jdeme na to.

  1. Rozmyslete si místo a rekvizity. Každý, kdo se stará o domácnost a děti, má bohaté zkušenosti s time-managementem, využijte toho.

  2. Vyberte si jedno místo, které budete používat k focení. Nejlépe celou dobu. S ním i jednotný a jednoduchý podklad. Například deku, plenku, koberec, nebo podlahu. 

  3. Dobrá fotka je obvykle ta, která má v sobě nějaký příběh, nějakou emoci, nějaké zachycení atmosféry. Sune se vám dítko ze záběru rychlostí blesku? Je zajímavé zachytit byť jenom čmouhu, která se na připraveném prostoru mihne. I to vám připomene, co se tehdy dělo.

  4. Neztrácejte trpělivost. Jak udržet dětskou pozornost? Nám funguje jídlo. To je důležitá pomůcka. Některé děti opravdu nevydrží chvíli v klidu. Také je možné, že v určitém období nebudete mít jinou fotografii dítěte, než s plnou pusou. 

  5. Pozor na protisvětlo. Využijte co nejvíce denního světla. Nechte jej svítit dětem ze předu. Nepřítelem detailů a ostrých fotek je, když světla není dostatek a nebo svítí zezadu. 

  6. Také máte tisíce fotek v počítači a telefonu a je jen hrstka, ke kterým se pravidelně vracíte? Vytvořte si fotoalbum. Fotografie by měla být součástí historie každé rodiny. Není nic lepšího než se sejit a zavzpomínat na staré časy. Fotky si vkládejte do alba za sebou, časosběrné fotografie jsou zpětně moc krásné.

  7. Dělejte si k fotkám popisky. Někdy se stane, že si lámete hlavu, které to vlastně dítko na fotografii je nebo se nemůžete shodnout, kde a kdy vlastně fotka vznikla. S popiskami to budou i budoucí generace přesně vědět. 

 

Jak vypadalo focení s Jonáškem? 

 

Jak mohou vypadat takové časosběrné snímky?

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení